Zlamovacia športová pištoľ Krutý – pokračovanie prvého úspechu

Priatelia.

S potešením Vám po krátkom čase predstavujeme ďalšiu úpravu zlamovacej konštrukcie z dielne puškára Milana Krutého v Malženiciach.

Priaznivé ohlasy odbornej streleckej verejnosti a výborné funkčné skúšky prvého modelu „zlamovačky“ Krutý (článok tu) podnietili vývoj a výrobu exkluzívneho exempláru prvej verzie s dlhou terčovou hlavňou, dokonalým ergonomickým pažbením, ktorý bude v presnosti porovnateľný s puškou rovnakého kalibru.

Pištoľ je opäť komorovaná na osvedčený a dostatočne výkonný náboj .357 Mag s dĺžkou hlavne 410 mm, celková dĺžka zbrane je 550 mm, hmotnosť 1430 g, montáž 12 mm, Brno-ERA SSK2, pažbička je typu obojruč z výrazného amerického orecha, s olejovou povrchovou úpravou.

Oproti predchádzajúcej zlamovacej športovej pištoli má odlišné otváranie a kladivko s excentrickým valčekom na palečníku.

Výsledky prvých streleckých testov na trnavskej strelnici sú na priložených fotografiách, zbraň a hlaveň bola úplne nová, nestrieľaná.

Podobné pištole sa v USA používajú na lov – bežne na vzdialenosť okolo 100 m. S bipodom ( vlastný bipod na popisovanú zbraň je voliteľné príslušenstvo ) je na základe funkčných skúšok  presnosť zbrane plne porovnateľná s loveckou puškou a potvrdili sa skúsenosti amerických lovcov. Legislatívne nie je u nás lov pištoľou povolený, preto sa popisovaná zbraň bude dodávať aj ako karabína s plnohodnotnou puškovou pažbou. Pre fajnšmekrov a športových strelcov samozrejme aj v popisovanom prevedení, ako presná a výkonná pištoľ, použiteľná napríklad na siluetovú streľbu do vzdialenosti 200 m.

A nasledujúci článok z puškárstva Krutý v Malženiciach už bude o loveckej karabíne na náboj typu .300 AAC .

I. V.