Nový návrh novely zákona č. 190/2003 Z. z. zverejnený

Priatelia,

prosím venujte pozornosť tejto správe.

Pred malou chvíľou bol v medzirezortnom pripomienkovom konaní zverejnený avizovaný prepracovaný návrh novely zákona č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive.

Touto novelou sa má do nášho zákona prevziať zakazovacia eurosmernica. Smeruje okrem iného k zákazu vybraných druhov samonabíjacích zbraní, obmedzuje kapacitu zásobníkov, skracuje dobu platnosti zbrojného preukazu a tak ďalej a tak podobne. Posledných päť rokov sme o smernici a jej implementácii informovali nespočetne krát a nemá teraz význam všetko opakovať.

Ako vždy, k textu budeme podávať hromadnú pripomienku a aj naďalej budeme návrh novely riešiť s predkladateľom a následne s poslancami NRSR a našou politickou reprezentáciou.

Hromadnú pripomienku by sme radi podali začiatkom budúceho týždňa a veríme, že ju podporíte svojim hlasovaním na portáli Slov-lex. Postup už iste poznáte, toto nie je nová situácia.

Návrh novely je zverejnený na portáli Slov-lex tu:
https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/SK/LP/2020/464

Link na stiahnutie návrhu vo formáte .pdf tu: https://legistelum.sk/wp-content/uploads/2016/08/Navrh-novely-190-2003-Zz-10-_oktober_2020.pdf

Prosím sledujte vývoj, o veci budeme pravidelne informovať.

Robíme všetko čo je v našich silách, aby boli dopady tejto legislatívy čo najmenej škodlivé.

JUDr. Boris Draškaba
podpredseda predstavenstva