Zlamovacia športová pištoľ Krutý s prepínaním zápalníkov

Vážení priatelia.

Puškárstvo Krutý Vám s potešením predstavuje nový a zatiaľ vrcholný model športovej zbrane, vyrobený podľa presnej špecifikácie budúceho zákazníka.

Pištoľ je určená na streľbu na kovové siluety a na presnú streľbu až do vzdialenosti 100/200 m.

Konštrukcia predpokladala použitie náboja .22 LR a .357 Mag., aby bolo možné zbraň jednoduchou výmenou hlavne prispôsobiť na všetky kategórie ( Small Bore, Big Bore, Field a Unlimited ). Siluetová streľba s nábojom .22LR sa strieľa na vzdialenosť 25, 50, 75 a 100 m, pričom kvalita zbrane je s nábojom .22 LR, na vzdialenosť nad 50 m, rozhodujúcim determinantom presnej streľby.

Obidve hlavne majú dĺžku 290 mm a keďže sa jedná o náboje s okrajovým a stredovým zápalom, bolo nutné osadiť bicí mechanizmus prepínaním zápalníkov. Naďalej zostala zachovaná extrémna univerzálnosť rámu zbrane, kde je možné v budúcnosti osadiť ďalšiu hlaveň, komorovanú na iný, požadovaný náboj.

Zbraň je navrhnutá tak, aby spĺňala požiadavky tréningovej a súťažnej pištole na presnú, mierenú streľbu na 25 a 50 m ( s mechanickými mieridlami, pričom cieľnik je sklopný na picatinny lište ), na siluetovú streľbu s použitím optických zameriavačov, montovaných na picatinny lište.

Predpažbie zbrane je pripravené už v štandardnej výbave oceľovou rybinou na montáž bipodu alebo iného príslušenstva, do pažbičky zbrane je možné doplniť takzvanú tretiu nohu a strieľať spôsobom benchrest.

Konštrukcia pištole je z vysokopevnostných ocelí, neobsahuje žiadne odliatky z podradných materiálov alebo plastov. Povrchová úprava kovových častí zbrane je tvrdým povlakovaním v kombinácii s klasickým čiernením. Pažbenie je individuálne prispôsobené požiadavkám strelca a je z výberového orechového dreva, upraveného tradičnou olejovou politúrou.

Obidve hlavne majú závit na ústí hlavne M16 x 1,25 a krytkou závitu. Kompenzátor ( ústová brzda ) je voliteľné príslušenstvo zbrane, ktoré podstatným spôsobom ovplyvňuje povýstrelové chovanie zbrane a presnosť streľby.

Pripravuje sa aj športová pištoľ v kombinácii kalibrov .22LR a .22 Hornet.

Strelecké testy novej zbrane na trnavskej 100 metrovej strelnici preukázali výbornú ovládateľnosť a presnosť zbrane.

I. V.