DÔLEŽITÉ VYHLÁSENIE FIREARMS UNITED

Priatelia, prinášame v preklade spoločné vyhlásenie Firearms United.

Prosím sledujte situáciu aj naďalej. Podľa dnešných informácii má byť doleuvedený atak EK spojený s ďaľšími dodatočnými návrhmi zo strany Anglicka.

Vyhlásenie:

Smernica EU o kontrole získavania a vlastnenia zbraní:

V obave z porážky sa Komisia pokúša presadiť svoju agendu silou.

Brusel, 08 Dec 2016

Kompromisy dosiahnuté medzi Radou a Parlamentom nespravili dojem na zbraňovú lobby. Avšak zatlačili Komisiu do kúta, z ktorého sa zúfalo snaží uniknúť, aby predišla strate tváre a zraňujúcej porážke z jej zavádzajúceho návrhu, ktorý nebol podporený dopadovou štúdiou. Komisia tiež uviedla nesprávne štatistiky trestnej činnosti páchanej so zbraňami, ktorá si protirečila správou TRANSCRIME financovanou EÚ: Použitie legálnych zbraní pri trestnej činnosti v EÚ a je na hony vzdialená od štatistík Európskej komisie.

Stratégia Junckerovho kabinetu je teraz zameraná na Radu. Od nej sa očakáva, že bude žiadať jednomyseľné schválenie všetkými členmi istých kompromisov dosiahnutých v priebehu rokovaní trialógu s Parlamentom. Jej cieľom je zrušiť dohodnutý text, ktorý stojí v ceste návrhu úplného zákazu na všetky automatické strelné zbrane, vrátane kusov nevyčísliteľnej historickej hodnoty vlastnenými uznávanými zberateľmi, ako aj na civilné samonabíjacie AR a AK pušky, ktoré sú široko používané v oblasti športu. Stratégia Komisie je sprevádzaná mediálnou rétorikou ukazujúcou, že kabinet sa stavia do pozície obviňovať Parlament a Radu, že nezodpovedne riskuje bezpečnosť svojich občanov tým, že načúvajú argumentom zbraňovej lobby.

Posadnutosť Komisie touto agendou ohrozuje historické dedičstvo, súkromný majetok, množstvo športových disciplín a stovky tisíc pracovných miest. Navyše ohrozuje budúcnosť EÚ, keďže milióny zákonadbalých občanov EÚ, ktorí sú majiteľmi strelných zbraní teraz zvažujú podporu euroskeptickej strany v nadchádzajúcich parlamentných voľbách.

KONTAKT:
Tomasz Stepien
+48 660 792796
tomasz.stepien@firearms-united.com