Poslanec Gál žiada reguláciu streleckých klubov

Priatelia,

ako už zrejme viete, práve prebehlo tzv. prvé čítanie návrhu novely zákona o strelných zbraniach a strelive v Národnej rade SR. V rozprave k prvému čítaniu vystúpili viacerí poslanci a ako už býva zvykom, pokiaľ ide o regulovanie a vymýšľanie rôznych zákazov v mene verejného blaha vedia byť niektorí zástupcovia ľudu veľmi kreatívni.

V rozprave sa okrem iných zviditeľnil poslanec Gábor Gál zo strany MOST-HÍD. Gál tentokrát nevolá po zákaze flobertiek ktorý žiadal v čase prerokúvania tzv. Lipšicovej novely. Poslanec Gál teraz volá po sprísnení regulácie činnosti streleckých organizácií ktoré ako športové kluby vydávajú potvrdenia o členstve a vykonávaní športovej činnosti ako jeden z podkladov pre získanie zbrojného preukazu sk. E. Čo tam potom, že členstvo v klube je len jednou z mnohých podmienok pre získanie toho zlého „samopalu“, a to popri povinnom psychoteste, skúške spôsobilosti, preverovaní zdravotnej spôsobilosti, bezúhonnosti a spoľahlivosti, ktoré musí podstúpiť občan. Poslanec Gál túži ešte viac pritiahnuť skrutku zákona dbalým občanom ktorí sa chcú len v pokoji venovat športu. V mene bezpečnosti či v mene vlastného zviditelnenia sa pred voľbami, pán Gál?
Hrozí nám teda daľšie nezmyselné obmedzenie našich občianskych slobôd z iniciatívy poslanca Gála? Nestačí navrhovaná možnosť predbežného zaistenia zbrane policajtom?

V strane MOST-HÍD asi nebude panovať nadšenie z toho, že ich poslanec prichádza s iniciatívou ktorá má strpčiť život streleckej verejnosti. Aj držitelia zbrojných preukazov sú totiž voliči, pán poslanec. Nie som si istý, či ich počet neprevyšuje počet hlasov ktoré táto strana získala v posledných voľbách…

Priatelia veríme, že aj vy budete vedeniam svojich športových klubov a svojim známym tlmočiť toto upozornenie. Svoju nespokojnosť môžete pokojne adresovať aj písomne strane MOST-HÍD.

 

Boris Draškaba
Legis Telum
predseda predstavenstva

 

 

Výzva

Ak sa vám nepáči, že poslanci si vykazujú činnosť na sťažovaní života bezúhonných občanov a neriešia skutočné problémy, napíšte to priamo pánovi poslancovi:

 

 

email: gabor_gal@nrsr.sk

 

A určite do kópie emailu nezabudnite priložiť jeho straníckeho šéfa – bela_bugar@nrsr.sk

 

Toto je jediná cesta, ako si naši volení zástupcovia môžu uvedomiť, že občan sleduje čo robia a má na to svoj názor!

 

Edit 8.5.2015, 01:27: Keďže nám viacerí píšete, že sa vám emaily vracajú, pretože pán poslanec má plnú emailovú schránku, tak bude treba napísať na viacero emailových adries strany MOST-HÍD. Pri písaní emailu vložte prosím všetkých do kópie.

office@most-hid.sk
zoltan.forro@most-hid.sk
matej.kovac@most-hid.sk
press@most-hid.sk
lubica.nadasska@most-hid.sk
ombudsman@most-hid.sk
gabor.gal@most-hid.sk
bela.bugar@most-hid.sk