LT pokračuje v boji PDF Tlačiť
Pondelok, 23 November 2015 20:41

LT logo newVážení členovia a podporovatelia

Ďakujeme za odozvu a mnoho pomocných podaných rúk. Náš tím na riešení "problému EU" intenzívne pracuje už od zverejnenia materiálu EK a nemienime poľaviť. Spracovali sme potrebné preklady, analýzy a naším stanoviskom oslovili všetkých relevantných ústavných činiteľov SR a materiálom dotknuté inštitúcie aj s pozitívnou odozvou na naše námietky.

Rovnako sa snažíme posunúť vpred aj na medzinárodnej úrovni pomocou diplomatického kanálu a cez spriatelené záujmové organizácie predovšetkým v ČR, Nemecku a Rakúsku. Výdatne pomáha aj Slovenský poľovnícky zväz cez európske štruktúry. Prichádzajú optimistické informácie o odmietnutí na vládnej úrovni minimálne z Fínska, Maďarska. Rovnako je pravdepodobné, že podobný postoj zaujme vláda ČR.

 

To, že v Komisii EÚ nie je všetko v poriadku naznačujú aj informácie z Nemecka o pravdepodobných podvodných a manipulatívnych praktikách pri príprave textu návrhu smernice. Nezanedbávame ani prácu s médiami a okrem spolupráce na reportážach pripravujeme v spolupráci s českým združením LEX tlačovú konferenciu.


Dúfame, že sa nám spolu s kolegami z mnohých členských štátov EÚ podarí úspešne túto absurdnosť zvrátiť a zastaviť. Držme si navzájom palce.

 

Ing. Ľudovít Miklánek,
člen predstavenstva Legis Telum, o.z.

 

Hľadaj na Legis Telum

Naši partneri


Reklamný prúžok

Prítomnosť

Máme online 878 hostí 

Nájdete nás na:

Legis Telum Template by Ahadesign Prevádzkované na Joomla!